Logo PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Asystencja osobista dla niezależności osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Tutorium, we współpracy z Fundacją Centrum Niepełnosprawnych Przedsiębiorców, realizuje innowacyjny projekt mający na celu zwiększenie samodzielności osób z niepełnosprawnościami. Nasza inicjatywa odpowiada na realne potrzeby społeczności, oferując kompleksowe wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.

Kluczowe informacje dotyczące projektu

• Realizator: Fundacja Tutorium i Fundacja Centrum Niepełnosprawnych Przedsiębiorców
  • Finansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)
  • Konkurs: Nr 1/2023 „Możemy więcej”
  • Numer umowy: UM/PW9/2024/2/O_LUBELSKI/5585
  • Wartość projektu: 494 448,00 PLN
  • Okres realizacji: 1 stycznia 2024 – 31 marca 2025

Cele projektu

Nasz projekt skupia się na kilku kluczowych celach:

• Zwiększenie niezależności: Umożliwiamy osobom z niepełnosprawnościami bardziej samodzielne życie poprzez dostosowane wsparcie.
  • Poprawa jakości życia: Dążymy do podniesienia standardu życia beneficjentów, ułatwiając im codzienne funkcjonowanie.
  • Integracja społeczna: Wspieramy aktywny udział osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym i kulturalnym.
  • Edukacja społeczeństwa: Zwiększamy świadomość społeczną na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Promocja równości: Działamy na rzecz tworzenia bardziej włączającego społeczeństwa, gdzie każdy ma równe szanse.

Do kogo kierowany jest projekt?

Projekt skierowany jest do 18 pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami z województwa lubelskiego. Kwalifikują się osoby posiadające:

• Orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
  • Orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności
  • Orzeczenie równoważne

Skupiamy się na osobach, których niepełnosprawność znacząco utrudnia udział w życiu społecznym.

Oferowane wsparcie

Indywidualne podejście

Dla każdego beneficjenta tworzymy spersonalizowany Indywidualny Plan Działania (IPD), uwzględniający:

• Szczegółową ocenę potrzeb
  • Analizę umiejętności
  • Określenie oczekiwań

Usługi asystencji osobistej

Nasi asystenci oferują szerokie spektrum wsparcia:

1. Pomoc domowa: Wsparcie w zakupach, przygotowywaniu posiłków i codziennych obowiązkach.
  2. Mobilność: Pomoc w przemieszczaniu się w domu i poza nim.
  3. Komunikacja: Wsparcie w kontaktach z instytucjami i załatwianiu spraw urzędowych.
  4. Rozwój osobisty: Towarzyszenie przy realizacji zainteresowań i pasji.
  5. Dostęp do świadczeń: Pomoc w uzyskiwaniu dostępnych form wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Korzyści z projektu

1. Dla beneficjentów:
    • Większa samodzielność w codziennym życiu
    • Poprawa komfortu i jakości życia
    • Zwiększenie udziału w życiu społecznym i kulturalnym
    • Rozwój osobisty i realizacja pasji
  2. Dla społeczności:
    • Zwiększenie świadomości potrzeb osób z niepełnosprawnościami
    • Tworzenie bardziej inkluzywnego środowiska
    • Promowanie idei równości i dostępności
  3. Dla regionu:
    • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze wsparcia społecznego